טיפול משפחתי

0
2411
טיפול משפחתי
קרדיט freepik

לא מעט משפחות זקוקות לטיפול משפחתי. ישנן משפחות אשר חשות כי הן מתמודדות עם אתגרים משפחתיים שאין בכוחן לעבור לבד. ישנן משפחות אשר חשות כי התחולל משבר כלשהו במשפחה ושינה את ההרמוניה המשפחתית כולה. ישנן משפחות אשר מאמינות כי המקור של קשיים ספציפיים מהם סובל אחד מהילדים שלהם, כרוך בדינמיקה המשפחתית כולה ועל כן, על כל המשפחה להשתתף באופן פעיל בטיפול. טיפול משפחתי הוא בעצם טיפול רגשי אשר מטרתו היא לאבחן את מקור הקשיים בכל משפחה ובהתאם לכך, להעניק טיפול הולם לכל קושי וכן, כלים להתמודדות אישית ומשפחתית עם כל האתגרים והקשיים.

מהו טיפול משפחתי?

טיפול משפחתי טוב הוא טיפול אשר מהווה נקודות מפנה בחייה של כל משפחה. מדובר על טיפול רגשי שאורך מספר חודשים על ידי מטפל שהוסמך לטיפולים מעין אלה. טיפול משפחתי יכול להיות טיפול של כלל המשפחה בהרכב מלא, או טיפול של חלק מהמשפחה. כך לדוגמא: אם מדובר על משפחות שיש להם גם ילדים קטנים, שאינם יבינו את הנאמר במהלך הטיפול והטיפול לא יהיה רלוונטי עבורם במתכונתו המשפחתית, הרי שלא תמיד יש צורך שהם יצטרפו למפגשים השונים. יחד עם זאת, מטפל מוסמך ומקצועי ידאג לפגישה נפרדת עם הילדים הקטנים לצורך היכרותם, ההכרות עם הדינמיקה והאינטראקציה בינם לבין הוריהם או בינם לבין שאר המשפחה. טיפול משפחתי לרוב יראה את המשפחה כמערכה אחת ומטרתו של המטפל תהיה לבחון כיצד הוא יכול לאפשר למערכת המשפחתית לפעול בצורה תקינה וטובה ביותר.

מתי יש צורך לפנות לטיפול משפחתי?

אם כמשפחה אתם חשים שמשהו לא עובד בין בני המשפחה, שיש לא מעט מתח, שהיחסים בינכם אינם מספיק נינוחים וטבעיים, הרי שאין ספק שיש מקום לטיפול משפחתי. טיפול משפחתי יכול להיות רלוונטי מאוד במקרה של אובדן בן משפחה שיוצר חלל במשפחה וחוסר יכולת להתמודד עם המצב. כמו כן, במידה ויש בעיות ספציפיות בין ההורים לילדים, במקרה שבו ההורים חשים שיש חוסר בסמכות הורית מול ילדיהם, במידה ויש בני משפחה שחשים לא מספיק בנוח עם בני משפחה אחרים או עם ההורים שלהן ועוד. אין ספק שאווירה במשפחה גרעינית חייבת להיות טבעית, נינוחה והרמונית וכאשר המצב לא כזה, מכל סיבה באשר היא, חשוב לבחון את הדברים לאשורם באמצעות אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום ולהעניק טיפול תואם לאופי וסוג הקשיים עימם המשפחה מתמודדת.

טיפול משפחתי- כיצד מתחילים?

אם החלטתם שיש צורך בטיפול משפחתי הולם במשפחה שלכם, זה הזמן לשתף את כלל בני המשפחה. חשוב לשתף את בני המשפחה בדבר בצורה טבעית ונינוחה, מבלי להאשים אף אחד או ליצור תחושה לא נעימה כלשהי. לאחר מכן, יש צורך לחפש מטפל מקצועי ומנוסה בתחום טיפולים משפחתיים. הבחירה במטפל מקצועי בעל ניסיון ואסמכה בכל הנוגע לטיפולים משפחתיים, זוהי ללא ספק הבחירה הנכונה לכל משפחה שמעוניינת שהטיפול המשפחתי שהיא תבחר בו, יקדם אותה ויאפשר לה להפטר מכל המשקעים, להתמודד עם הקשיים כראוי ולהחזיר את השלווה וההרמוניה למשפחה.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here