טכנאי גז

0
447
טכנאי גז
Credit: Pixabay.com

טכנאי גז הוא מי שלמד קורס של מספר חודשים וסיים בהצלחה את המבחנים ואת תקופת הניסיון שנדרשת כדי להתחיל לעבוד במקצוע כטכנאי דרגות 1 ו-2 וקיבל  את תעודות הנדרשות לכך מטעם משרד התמ"ת. זאת משום שהעיסוק בגז מחייב ידע, מיומנות וזהירות ברמה הגבוהה ביותר, כמו גם היכרות מעמיקה על ככלי הבטיחות והחומרים השונים. בכדי להיות טכנאי גז בדרגה יותר גבוהה יש צורך בניסיון והסמכה של הרמה הקודמת. בין התחומים המרכזיים בלימודים: מבוא לפיזיקה, תורת החום, סוגים שונים של מכשירי גז ביתיים, תעשייתיים וחקלאיים. מסביר אמיר מומחה למערכות גז והסקה.

איזה טכנאי גז אני צריך?

בחירת טכנאי גז נעשית כמובן בהתאם לצורך. כל דרגה יש לה סמכות אחרת לבדיקה, טיפול ואישור תקינות. ישנן 3 דרגות הסמכה טכנאי גז ברמה 1- טכנאי זה בעל יכולת טיפול בתחומים הקשורים למערכת הגז הביתי. בין היותר הוא מוסמך לטפל בנקודות גז, מערכות הסקה, מחממי מים, ובכלל בתשתיות הגז הפנימיות והחיצוניות של הבית. טכנאי גז רמה 2- טכנאי זה יכול לבצע  את התפקידים האפשריים ברמה 1. אבל בדרגה 2 הטכנאי זוכה לסמכות גדולה יותר ומתרחבת גם לטיפול במערכות גז חיצוניות של בניינים, שכונות, בתי עסק ועוד. טכנאי גז ברמות 3, 4- מכונים גם טכנאי גז בכירים. הם מתמחים בלתכנן ולהקים מערכות גז גדולות המיועדות לתעשייה בעיקר.

נראה לי שאני צריך טכנאי גז

רוב האנשים בישראל משתמשים מספר פעמים בטכנאי גז, וכשבודקים איזה טכנאי אתם צריכים, לרוב זה יהיה טכנאי בעל דרגת הסמכה 1 שמוסמכים לטפל בנקודות גז, מערכות הסקה, מחממי מים מבוססי גז וכל התשתיות הפנימיות והחיצוניות של מערכת הגז בבית. אבל הדרגה הזו אינה מאפשרת לטכנאי גז לטפל במערכות גז גדולות של בנייני מגורים ושכונות. באלו מוסמכים לטפל טכנאי גז בעלי דרגה 2, כמו אמיר מומחה למערכות גז והסקה. פנו אליו עוד  היום לטיפול ושירות מקצועי ואמין.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here