משרות חברתיות

0
71
משרות חברתיות
קרדיט : canva

אנשים עם לקות פיזית או נפשית צריכים להשתתף באופן מלא בחברה. רכישת עבודה יציבה והיקלטות מלאה בקהילה הם כולם חלק מהמטרה הזו. משרות חברתיות מוגדרות והנהלים הדרושים כדי להרוויח מהן את המיטב, הן הדרך הבטוחה של אנשים עם מוגבלויות להשתלב בשוק העבודה. גם אתם עשוי ליהנות מהיתרונות של תעסוקה שוויונית, כגון שביעות רצון בעבודה, אוטונומיה, הישגים ותגמול כספי. קבוצת רמות מאפשרת לכם למצוא את המשרה המתאימה ביותר עבור היכולות שלכם באופן אישי.

האם תעסוקה נתמכת כוללת משרות חברתיות?

ראשית, בואו נדבר על ההבחנה בין תעסוקה נתמכת למשרה חברתית כדי שיהיה ניתן לתאר טוב יותר את האמצעים שיכולים לעזור לכם להשתלב בכוח העבודה. אנשים שיש להם את היכולת לעבוד אך עדיין לא מוכנים לשוק הפתוח עשויים למצוא הצלחה במסגרת המשרה. במקרים אלו, עבודה נתמכת משמשת נקודת קפיצה להעסקה קבועה בשוק הפתוח לאחר שהעובד מפתח תחושת מסוגלות וביטחון. עם זאת, מתן חונך או תומך לד העובד מאפשר לנצל את מלוא הפוטנציאל ולהשתלב בקהילה בצורה מהירה ומוצלחת יותר באמצעות דברים כמו הבטחת תעסוקה יציבה במגוון תחומים.

למה בדיוק הכוונה בתעסוקה נתמכת?

לישראל, כמו מדינות מפותחות אחרות, יש רצון ונכונות עזים לסייע לאנשים בעלי לקויות קוגניטיביות וגופניות. ישנן קבוצות המעניקות סיוע, כללים המבטיחים שמרחבים ציבוריים מסוימים יהיו נגישים לבעלי מוגבלויות, קבוצות המסייעות לחולי נפש ותוכניות שיקום המאפשרות לאנשים עם מצבים אלו לנהל חיים נורמליים ככל האפשר. גם קבוצת רמות דואגת לאנשים עם מוגבלויות אשר רוצים להשתלב בשוק העבודה באפשרות מציאת משרה. תעסוקה נתמכת זוהי אופציה עבור אנשים עם מוגבלות שלא תמיד מסוגלים לתפקד כרגיל במקום העבודה. בין אם הליקוי הוא פיזי או נפשי, תמיד קיים פוטנציאל של השתתפות מלאה בחברה עם מערכת התמיכה הנכונה במקום, ותוך כדי לוודא ששגרת העבודה של הנתמך יוצאת ללא תקלות על ידי הימצאות שם גם עם הנתמך וגם עם המעסיק. השילוב של תעסוקה נתמכת ועבודה בחוץ הוא אידיאלי לשיפור חייהם של אנשים שיכולים להפיק את המרב. עם זאת, תחושת הערך העצמי של העובד עשויה להתחזק, אם תינתן לו הדרכה מוקדמת ועקבית כיצד לפעול במסגרות מקצועיות. עם ההנחיות המתאימות של קבוצת רמות, האדם הנתמך והמעסיק מקבלים הכשרה כדי להקל בצורה הטובה ביותר על הנתמך. לפרטים נוספים ניתן ליצור קשר עם קבוצת רמות.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here