רישום קבלנים

0
651
קרדיט: Pixabay

רישום קבלנים, הינו הליך המתבצע על ידי רשם הקבלנים במשרד הבינוי והשיכון. מטרתו היא יצירת מאגר מידע רשמי בתחומים שונים. הענפים הנכללים בו הם אינסטלציה, חשמל, שיפוצים, עפר, הנדסת בנייה ועוד. לצד הרישום קיים גם סיווג קבלנים שמטרתו היא קביעת היקפי פעילות הנקבעים על פי פרמטרים שונים כמו: גודל העסק, היקפי פרויקטים מהעבר ועוד. ניתן לקבל מידע על הנושא גם באתרים פרטיים ועסקיים המתמחים בכך.

רישום קבלנים – בתהליך מסודר

כל מי שרוצה לקבל רישיון קבלן עושה זאת מסיבות מובנות. באמצעותו הוא יכול לבצע עבודות ללא חשש של עבירות על החוק. הרישיון פותח לו פתח להשתתפות במרכזים, לקבלת עבודות וכדומה. כל בעל עסק יכול להגיש את הבקשה בתנאי שהוא עומד בתנאי סף. אחד מהם הוא ניסיון של לפחות 5 שנים מתוך 10 שנים אחרונות בתחום בו הוא מבקש. בנוסף, עליו להציג תעודת סיום לקורס מקצועי או לימודים אקדמאיים ואחרים. לימודים אלו חייבים להיות מוכרים על ידי הרשויות. תעודה המוכיחה כי עמד בכל התחייבויותיו בקורס היא תקינה ובלעדיה ובלעדי תנאי הסף האחר הבקשה כלל לא תידון. בנוסף, עליו לצרף מסמכים שונים המאומתים וחתומים על ידי עורכי דין, רואי חשבון ומוסמכים אחרים. בין המסמכים הנדרשים ניתן למצוא תעודת זהות הכוללת את הפרטים הרלוונטיים, תצהיר לאימות העדר הרשעות, אישורי עוסק מורשה וניהול ספרים כחוק, כרטסת הנהלת חשבונות ופירוט חשבוניות על פי פורמט מבוקש, אישורים רלוונטיים מביטוח לאומי, ייפויי כוח לנציגיו ועוד.

סיווג קבלנים

חלק מהמסמכים הנ"ל נועדו גם לוודא את היקפי הפעילות במטרה לקבוע סיווג קבלנים מתאים למבקש. הסיווג הנמוך הינו א' ומתקדם הלאה. הסיווג הגבוה מאפשר לבצע עבודות בהיקפים מאושרים ונגזר מהיקפים הכספיים מהעבר או היקפי השטח הפיזיים בפועל. הרישום והסיווג טוב לכל קבלן רשום אבל גם לגורמים המעוניינים לבצע פרויקטים מגוונים.

קבלת שירות מקצועי

נושא הרישום והסיווג הינו מורכב ורב בירוקרטיה. משום כך, כדאי להיעזר בחברות ובגורמים עסקיים המתמחים בו. הם מכירים אותו לעומק ויכולים לנתב וללוות את כל התהליך היטב עד לביצוע  הרישום בפועל. אנחנו בקומות רישום קבלנים, נשמח לייעץ לכם בנושא.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here