רמקולים מוגברים

0
247
קרדיט תמונה FREEPIK

רמקול מוגבר הוא רמקול אשר מובנה בתוכו מגבר, בשונה מרמקול רגיל שנדרש לחבר אותו הן למקור חשמל והן למגבר, רמקול מוגבר מגיע כבר עם מגבר מובנה בתוכו. כיום בחירה ברמקולים מוגברים הפכה לפופולרית ביותר בקרב אנשי סאונד ומפיקי אירועים, יותר ויותר אנשים בוחרים להשתמש ברמקולים מוגברים לצורכי הגברה הן באולמות אירועים והן במקומות פתוחים.

איך לבחור רמקולים מוגברים?

ישנם גורמים שונים שחשוב לקחת בחשבון בעת בחירת רמקול מוגבר, כולל סוג הרמקול (רצפתי או תלוי), גודל המקום ואיכות הסאונד. הגודל הוא תמיד דאגה מכיוון שיש למקם רמקולים גדולים יותר קרוב יותר כדי להבטיח הגברה נכונה של הסאונד. האקוסטיקה של המקום חשובה גם מכיוון שהיא משפיעה מאוד על מידת המעבר של הצלילים. לבסוף, איכות הצליל נקבעת על ידי טבלת תגובת תדרים הקובעת כמה צלילים גבוהים ונמוכים נשמעים ברגע נתון. אחד הגורמים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון בבחירת רמקולים הוא איכות הסאונד. רמקולים קטנים מדי לא יוכלו להפיק סאונד איכותי גם אם הם מלווים במגבר. צריך להתחשב גם בגודל הרמקול ומספרו. במאמר זה נדון איך לבחור רמקולים מוגברים ומה חשוב לקחת בחשבון בעת הבחירה.

שינוע – מוטב שתבחרו ברמקול שניתן לשנע אותו ממקום למקום, אחרי הכל הרמקול אמור לשמש אתכם במספר רב של אירועים שלא כולם מתקיימים באותו מקום.

תקציב – בחרו רמקול לפי התקציב שלכם, מחירי רמקול מוגבר יכולים לנוע בין אלפי לעשרות אלפי שקלים. כמו כן, אל תתפתו לרכוש את הרמקול הזול ביותר, אחרי הכל אתם בוודאי רוצים שמוצר זה ישמש אתכם כמה וכמה שנים טובות.

יצרן – בחרו רמקול מוגבר מחברה יצרנית מוכרת. כיום יש לא מעט חברות מוכרות בשוק שמייצרות רמקולים מוגברים ואמצעי הגברה נוספים, אם אתם לא בטוחים לגבי החברה או היצרן, התייעצו עם איש מקצוע מומחה שידע להתאים לכם את הרמקול הטוב ביותר לצרכים שלכם מבלי להתפשר על היצרן.

סוג אירוע – אם אתם בדרך כלל מפיקים אירועים קטנים או שאתם מעוניינים לרכוש רמקול מגובר לשימוש ביתי אז תוכלו לקנות רמקול מוגבר קטן. אך אם אתם מפיקי אירועים ועובדים בציוד הגברה, מוטב שתרכשו עבורכם רמקול מוגבר גדול או לחילופין מערכת הגברה איכותית שתעמוד בדרישות ובצרכים שלכם.

לסיכום, אם אתם לפני קנייה של רמקול מוגבר, יש כל כך הרבה דברים שצריך לקחת בחשבון בעת הקנייה. אם אתם לא בטוחים תוכלו תמיד להתייעץ עם חברה כמו שרון רייכטר ציוד הגברה שתתאים עבורכם את הרמקול הטוב ביותר שיענה בהתאמה לצרכים ולתקציב שלכם.

נכתב בשיתוף חברת מיוזיק אינדקס

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here