שחזור מידע – איך זה עובד?

0
195
קרדיט תמונה FREEPIK

שחזור מידע הוא תהליך של שחזור נתונים מהתקן אחסון פגום או קבצים שאבדו או נמחקו. אין ספק כי כיום זהו תהליך חשוב מאוד בעולם הטכנולוגי של היום, בו יש כל כך הרבה דרכים לאחסן את הקבצים והנתונים שלנו בצורה וירטואלית. קיימים כלי שחזור מידע זמינים בשוק אך הם לא תמיד אמינים, לכן זו הסיבה שעלינו תמיד לגבות את הקבצים והנתונים שלנו לפני שהם הולכים לאיבוד או נפגמים.

במידה ונתונים חשובים נמחקו, אבדו או שהגישה אליהם כבר איננה אפשרית בגלל בעיה טכנית כזו או אחרת – מומלץ לפנות לחברת שחזור מידע שמסוגלת לשחזר את כל סוגי הנתונים מכל מדיה והתקן.

איך מבצעים שחזור מידע?

ישנם שני סוגים של תהליכי שחזור מידע ונתונים:

  1. שחזור מבוסס תוכנה: שחזור שמסתמך על אלגוריתמי תוכנה לשחזור קבצים שנמחקו או נפגמו מהכונן הקשיח של המחשב, כונן הבזק מסוג USB או התקני אחסון אחרים. אותם אלגוריתמים יכולים לשחזר קבצים שנמחקו מסל המיחזור וכן את אלה שנמחקו מסל המיחזור באמצעות כלי עזר לביטול מחיקה כגון Undelete Plus עבור Windows.
  2. שחזור מבוסס חומרה: זהו תהליך המסייע באחזור נתונים ממכשיר שאינו פועל כראוי, כמו התקני אחסון פיזיים, כשהמטרה היא הבטיח שהקבצים המשוחזרים ניתנים לשימוש ללא כל אובדן מידע.

איך מבצעים שחזור מידע מטלפונים ניידים?

שחזור מידע מטלפון נייד הוא משימה קשה, אך באמצעות שימוש בכלי שחזור נתונים מתאימים ניתן לשחזר את כל הנתונים בצורה פשוטה ומהירה. כלים אלה משתמשים באלגוריתמים מתקדמים כדי לסרוק את הטלפון לצורך איתור נתונים שאבדו, ולאחר מכן לשחזר אותם. הם קלים לשימוש ועובדים כמעט על כל סוגי הטלפונים הניידים.  כיוון שעבור רבים מכשיר הטלפון הנייד מכיל הרבה מידע ונתונים חשובים, הרבה אנשים משתמשים באפליקציות לשחזור נתונים כדי לשחזר את התמונות, הסרטונים, אנשי הקשר ומידע אישי אחר שחשוב עבורם.

איך אפשר לשחזר קבצים שנמחקו?

שחזור דיסקים קשיחים של קבצים שנמחקו היא בעיה נפוצה מאוד שיכולה להתרחש כאשר אדם מוחק קובץ בטעות, או כאשר הוא נמצא באמצע ביצוע של משהו אחר במחשב. זה המקום שבו תוכנת שחזור נתונים שימושית. כלי תוכנה אלו זמינים בדרך כלל כחלק משירותי אחסון בענן שניתנים על ידי חברות מחשוב מקצועיות, לרוב עבור חברות ועסקים שזקוקים לפתרונות מחשוב מהירים ואיכותיים.

ניתן להשתמש בתוכנת שחזור מידע של טיק טק כדי לשחזר קבצים שנמחקו מהאשפה, מסל המיחזור, או אפילו מסל המיחזור. ניתן להשתמש בה גם לשחזור מידע מכוננים קשיחים שעברו פורמט מחדש.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here