שילוח בינלאומי בעיתות חירום – נקודות מפתח להצלחה

0
215
קרדיט לתמונה: Freepik

ישראל מצויה מזה זמן במצב חירום, עקב מלחמת חרבות ברזל. בתקופה זו אנו עדים גם לבעיות המתעוררות בכניסת ויציאת סחורות מישראל, בעיקר דרך הים האדום. לכן, היום יותר מאי פעם חשוב להקפיד על מספר נקודות מפתח, לרבות הגדרת הצרכים והתקציב, ועבודה עם חברת רצינית, וותיקה ואמינה שיכולה לחסוך בהוצאות ולתת מענה לכל הדרישות.

בחירה נכונה בחברת שילוח בינלאומי – קריטית לעיתות חירום

בחירת חברת שילוח בינלאומי נכונה היא משימה חשובה שתשפיע הן על יעילות התהליך והן על עלויותיו. להלן מספר טיפים מפורטים שיעזרו לכם לבחור את החברה המתאימה ביותר לצרכים שלכם:

הגדירו את צרכיכם: מה אתם רוצים לשלוח? האם מדובר בחפצים אישיים, ציוד עסקי, סחורה, או משהו אחר? למשל, האם מדובר בהעברת תכולת בית לחו"ל, משלוח ציוד רפואי, יבוא מוצרים מארצות הברית, יצוא מוצרים לאירופה וכדומה. בנוסף, הבינו לאן אתם רוצים לשלוח את המטען, כמו משלוח לישראל מארצות הברית, או משלוח בין שתי מדינות באירופה.

יש גם להבין האם המשלוח דחוף, או שיש לכם זמן לחכות. לדוגמא, משלוח דחוף של תרופות מצילות חיים, משלוח של מוצרים לאירוע שיתקיים בעוד חודש, משלוח של ריהוט שאינו דחוף וכדומה. עליכם גם להגדיר מה אתם מוכנים להשקיע בשילוח, כגון משלוח זול של חפצים אישיים, משלוח של ציוד יקר ערך וכדומה.

בשלב הבא, ערכו מחקר בין חברות שילוח רציניות וותיקות ואמינות שיש להן מוניטין מצוין. ודאו שהן יכולות לתת מענה שלם לצרכיכם, כגון שינוע דרך הים או האוויר, וכן שינוע יבשתי בישראל ובמדינות נוספות במידת הצורך. זאת לצד שירותי עמילות מכס, ביטוח, מעקב אחר משלוחים, אריזה ועוד. קבלו הצעות מחיר מכמה חברות שילוח שונות, ובחרו בהצעה המשתלמת ביותר שנותנת מענה לכלל הצרכים שלכם.

מה עושים אם מדובר במשלוח פרטי

במידה ומדובר במשלוח פרטי, לצורך האריזה השתמשו בחומרים איכותיים ועמידים, ארזו כל פריט בנפרד והגנו עליו כראוי. ודאו שהאריזה קלה יחסית וקומפקטית, וציינו בבירור את פרטי היעד והשולח על גבי האריזה. כמו כן, ודאו שיש לכם את כל המסמכים הנדרשים, כגון חשבוניות, אישורים, רשיונות יבוא/יצוא ועוד. מלאו את כל הטפסים הנדרשים בצורה נכונה ותקינה. מעבר לכך, שקלו לרכוש ביטוח משלוח להגנה מפני אובדן, נזק או גניבה.

במהלך השילוח עקבו אחר המשלוח באמצעות מערכת המעקב של חברת השילוח, והיו זמינים לקבלת הודעות בנוגע למשלוח. בכל מקרה, שמרו על קשר עם חברת השילוח לאורך כל התהליך, ושאלו שאלות והבהירו כל דבר שאינכם מבינים. עם קבלת המשלוח ודאו שהכל הגיע בשלמות ובמצב תקין, ודווחו לחברת השילוח על כל נזק או פגם.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here