שיפוץ מטבחים

0
2220
שיפוץ מטבחים

חשיבות חדרי הבית

לכל חדר בבית יש את החשיבות שלו, יש חדרים בהם נמצאים יותר ויש חדרים בהם נמצאים פחות. חדרי השינה למרות ששמים עליהם דגש רב בזמן השיפוץ או העיצוב, הוא דווקא חדר שאנו לא נוהגים לשהות בו זמן רב, אלא בקומנו בבוקר מהמיטה ובלכתנו בערב לישון.

לעיתים אנחנו נכנסים לחדר ומחליפים בגדים, מקפלים כביסה, אבל לא שוהים בו רק למען השהייה. החדרים שאנו נוהגים לשעות בהם שעות רבות יותר ביום הם בדרך כלל הסלון, בו אנחנו גם מארחים אורחים והמטבח, בו אנו מבשלים ולעיתים אף אוכלים.

בעבר המטבח היה חדר שקושר אך ורק לנשים ושהייתן שם הייתה מכורח תפקידן כעקרות בית. כיום, המטבח הפך להיות מקושר לשני המינים, שפים כיום הם בעיקר גברים, המטבח אינו כבר רק מקום פונקציונאלי, אלא הוא הפך להיות למקום יצירתי ולמקום מפגש חברתי.

מחפשים נגר מטבחים? צרו קשר עם נגריית לה מדרה 050-6671231.

איך לשפץ מטבח

מטבח הוא אחד החללים המבוקשים ביותר בבית וחדר שימושי ביותר ולכן שיפוץ מטבח צריך לכלול בתוכו מספר פרמטרים. הפרמטרים כוללים: פרקטיות, כלומר לראות קודם כל את המטבח כמקום בו צריכים להכין את האוכל ולכן הוא צריך להיות פרקטי למטרה זו, עליו להיות נוח מבחינת גודלו, כך שמי שמבשל בו יוכל לזוז בחופשיות, מבלי להיתקל בחפצים, מכשירים או שולחן אוכל.

בחירת ארונות בהתאמה אישית צריכה להיות משולבת בבחירה של ארון שימושי לאדם הראשי המבשל במטבח זה, שיהיו מספיק מקומות אכסון, שיהיו נוחים להיפתח, שלא יהיו גבוהים או נמוכים מדי. לתכנן פתיחת דלתות כך שלא יפתחו לעבר קיר החוסם אותן, או לחילופין דלת לדלת. בחירת ארונות המטבח אינה רק בחירה של נוחות, אלא היא משלבת גם יופי ואסתטיות.

בחירת ארונות מטבח צריכה להיות גם בחירה עיצובית, כמו גם שולחן האוכל, אם יש, מקרר,תנור וכיורים. בחירת כל האלמנטים המשולבים במטבח צריכה להיות גם בחירה עיצובית בעלת קו דומה, שתהיה יפה ונעימה לעין.

כאשר בוחרים כיור למטבח צריך להתחשב במספר גורמים, הגורם הראשון הוא עומק הכיור,הכיור צריך להיות עמוק יותר מכיור של אמבטיה, משום שהוא יכיל בתוכו מספר רב של כלים, מחבתות וסירים גדולים וכבדים. כאשר אתם קונים כיור בחרו כיור איכותי שיכול לשאת משקל רב, כיור שלא נשרט בקלות ושירידת המים נעשית מהר וביעילות. כמובן שגם צבע הכיור צריך להיות מותאם לשאר המטבח.

לפני כל שיפוץ כדאי לתכנן מראש איך הדברים ייראו ויעמדו, על מנת לא להתחרט במהלך או בסיום השיפוץ ולבחור בחברה המספקת שירותי נגרות בהתאמה אישית.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here