3 דברים שאתם צריכים לדעת על המשכנתא שלכם

0
2058
3 דברים שאתם צריכים לדעת על המשכנתא שלכם

אם המילה "משכנתא" מלחיצה אתכם, זה הזמן לגלות עוד כמה צירופים אפשריים שכוללים את המילה הגדולה והמורכבת הזו. בין אם כבר יש לכם משכנתא ובין אם לא, בין אם אתם מחפשים דרך טובה להשתמש בנכס הקיים כדי לקבל כסף מזומן ובין אם אתם רוצים לשנות את כללי המשחק עוד לפני שסיימתם לפרוע את ההלוואה הגדולה הזו – הנה 3 מושגים שאתם פשוט חייבים להכיר.

1 – מסלולי משכנתא

נתחיל מהבסיס, ומכמה כללים פשוטים שכל בעלי המשכנתאות צריכים להכיר. מסלול משכנתא הוא זה שמגדיר את הריבית ואת הקרן, את התשלום החודשי שלכם ואת השינויים שיתרחשו בסעיף הזה גם בהמשך. אתם יכולים להגדיר ריבית קבועה או משתנה, להצמיד את הקרן למדד או לקבוע החזר חודשי שלא ישתנה לעולם. כל דרך היא נכונה אם בחרתם אותה בקפידה ובהתאם ליכולת הכלכלית שלכם, וכדי להבין מה ההבדלים בין מסלולים שונים ומה החלופה שיכולה להתאים לכם באמת, מומלץ להיעזר בשירותיו של יועץ משכנתאות מומלץ ועתיר ניסיון. עם הניסיון הרב של אריאל אחון תקבלו את כל התשובות לכל השאלות – ותקבלו החלטה טובה הרבה יותר.

2 – משכנתא הפוכה או משכנתא פנסיונית

אפשר להסביר את המושג הזה באמצעות הלוואה שאתם אולי מכירים בשם "הלוואת בלון". הרעיון כאן פשוט למדי: כשאתם לוקחים משכנתא הפוכה אתם מקבלים הלוואה שאיננה מוגבלת בזמן, ויש גופים שונים שיעניקו לכם את המשכנתא הזו – מהבנק ועד חברת הביטוח. חשוב לציין כי משכנתא הפוכה / פנסיונית ניתנת מגיל 60 ומעלה. תוכלו לבחור באפשרות הזו רק אם הדירה בבעלותכם המלאה, ואת הסכום הדרוש תוכלו לקבל כסכום יחיד (חד פעמי) או בחלוקה לתשלומים חודשיים. הפירעון יגיע לרוב לאחר שהלווה ילך לעולמו, ועל היורשים לפרוע את היתרה – או שהנכס יימכר על ידי הגוף המלווה.

3 – מיחזור משכנתא

המושג השלישי חשוב לא פחות מהאחרים, וכאן מדובר בדרך נוחה למדי להשיג שיפור בתנאי המשכנתא שלכם. בעבודה עם יועץ משכנתאות בצפון תוכלו לבחון אפשרויות לפתיחת תיק המשכנתא (בעלות שנקבעה מראש על ידי הבנק) כדי לבצע שינויים בפריסת התשלומים או בגובה ההלוואה, למשל. כדי להבין אם זהו פתרון שמתאים גם לכם תוכלו להתייעץ עם אריאל אחון ולקבל את כל התשובות לכל השאלות והדילמות רגע לפני שמתקבלת החלטה גורלית על עתידה של ההלוואה היקרה ביותר שנטלתם בחייכם. בין אם אתם מתכננים מיחזור משכנתא, משכנתא הפוכה או הלוואת משכנתא לרכישת הדירה החדשה שלכם, אתם מוזמנים  ליצור קשר באתר www.arielmash.com או בטלפון 054-2668566.

הכתבה נכתבה בשיתוף  אריאל ייעוץ משכנתאות ופיננסיים

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here