6 כללי ברזל לנסיעה בטוחה עם בעל חיים

0
75
קרדיט לתמונה: Pixabay

כלב באוטו

בעלי החיים הם בני משפחה לכל דבר ועניין. כמו כל בן משפחה, הם מתלווים אלינו לא פעם לנסיעות ברכב הפרטי. איך נדאג להסיע אותם בבטחה? שישה כללים פשוטים.

ביסלי החתול וטופי הכלב הם בני משפחה מן השורה. הם ישנים איתנו, אוכלים איתנו, מארחים לנו חברה בימי עבודה מהבית, מככבים באלבומי התמונות שלנו, ודואגים שתמיד יהיה לנו "גוד טיים". כמו כל בן משפחה, לא פעם הכלב או החתול שלנו מתלווים אלינו לנסיעה ברכב: לפארק, לוטרינר, טיול בחיק הטבע או כל מקום אחר. איך נדאג לספק להם חווית נסיעה נעימה ובטוחה? הנה שישה כללי ברזל לנהיגה עם חיית המחמד האהובה.

מרגילים את בעל החיים לרכב

הצעד הראשון הוא להרגיל את החתול או הכלב לרכב שלכם, לאט ובזהירות. אם מדובר בכלב, בתור התחלה תנו לו להסתובב ליד הרכב בחניה, לרחרח, להביט בו מקרוב. אם מדובר בחתול, הכניסו אותו למנשא מתאים לגודלו ומשקלו, והניחו אותו בזהירות ברכב. תנו לו להרגיש את האווירה ואת המרחב.

השלב הראשון של החתול הוא השלב השני של הכלב. נותנים לו לשבת ברכב דומם ונותנים לו להתרגל לריחות, לגודל, ולתחושה. שלב 3 עבור שני בעלי החיים הוא הפעלת המנוע כשהרכב דומם, כדי שיכירו את התחושה. אחרי שחזרתם על הפעולה מספר פעמים, עוברים לשלב 4, נסיעה קטנה בחניה. אחרי שצולחים אותו, יוצאים לסיבוב קטן בשכונה. עם הזמן מעלים את תדירות הנסיעות ואורכן, בהתאם לקצב ההסתגלות של החיה.

כך מושיבים נכון את בעל החיים ברכב

את הכלב שלכם ראוי להושיב במושב האחורי בלבד, כשהוא קשור ברתמה מיוחדת. רתמה זו מתחברת לשקע חגורת הבטיחות או רצועת החגורה ברכב והיא מונעת נזק לצוואר ושומרת עליו מפני בלימה פתאומית. אחת הבעיות הגדולות של חתולים בנסיעה ברכב, היא טלטולים. כדי למנוע טלטול בעת הנסיעה, מומלץ להרים את המנשא של החתול בעדינות ולשאת אותו בגובה בית החזה, לחבק אותו חזק וקרוב. את המנשא יש להניח כך שהפתח שלו פונה לכיוון הנסיעה. ניתן להניח אותו על המושב שליד הנהג, או במקום המיועד לרגליים של הנוסע. ישנם מנשאים ייעודיים שניתן לאבטח על ידי חגורת הבטיחות של הרכב.

חלונות וטמפרטורה ברכב

כשאתם נוסעים עם בעל חיים, כלב או חתול, יש לפתוח מעט את החלונות ברכב בכדי שתתאפשר זרימת אוויר. זכרו שחתולים וכלבים רגישים לחום כך שכשאתם מסיעים אותם ברכב יש לצנן את הרכב היטב ולדאוג לפתרונות הצללה נוחים. אם אתם נוסעים עם הכלב ספציפית, השאירו פתח קטן בחלון שיאפשר לו להוציא את ראשו. זאת אחת ההנאות הגדולות שלו בנסיעה. אל תפתחו את החלון בנסיעה בכביש מהיר כי הרוח החזקה עלולה להזיק לעיניו ואל תפתחו את החלון יותר מדי כדי שלא יקפוץ החוצה.

לא משאירים את בעל החיים לבד

עוצרים לעשות השלמות לבית בתחנת הדלק הקרובה? יוצאים להפסקת רענון זריזה בדרך לטיול? אסור בתכלית האיסור להשאיר את בעל החיים סגור לבדו ברכב. אף לא לדקה אחת. בשום מזג אוויר, בשום מצב. זה הכל.

מקפידים על עצירות בנסיעות ארוכות

אם כבר הזכרנו כאן טיולים וחופשות, יש לעשות עצירות ביניים כשיוצאים עם בעל החיים לנסיעות ארוכות. בשביל הכלב שלכם זה זמן מצוין לחלץ עצמות, לפרוק קצת אנרגיה, לשתות מים ולעשות צרכים. בשביל החתול זה זמן לשתיית מים, אכילה וחיזוקים חיוביים.

הופכים את הרכב לסביבה מוכרת

הדבר שהייתם רוצים יותר מכל, כשאתם לוקחים את בעל החיים לנסיעה ברכב, זה שהוא ירגיש בו כמו בבית. כדי להפוך את הרכב לטריטוריה מוכרת ובטוחה עבור הכלב או החתול שלכם, יש להביא אתכם צעצועים, חטיפים, שמיכה וכל פריט שהם אוהבים ומזכיר להם את הבית. חיזוקים חיוביים הם עוד אמצעי יעיל להגברת תחושת הביטחון והנוחות, מחמאות, נשנושים והמון חיבוקים וליטופים.

משווים בין ביטוחים ודואגים להיות מכוסים

רגע לפני שחושבים בכלל לקחת את ביסלי או טופי לנסיעת הבכורה שלהם, דואגים לבטח קודם כל את עצמכם ואת הרכב שלכם. ביטוח רכב בהתאמה אישית נמצא בהישג ידכם, אונליין, בלחיצת כפתור קטנה. אצלנו בבסטי תמצאו את כל הצעות הביטוח המשתלמות ביותר, ב-2 דקות או פחות. מזינים את הפרטים האישיים, מספר הרכב או הדגם ויוצאים לדרך. מסננים את הצעות הביטוח על פי מאפיינים כמו השתתפות עצמית, חברות ביטוח נקודתיות או מחירים מוזלים ומגלים הצעות מפתיעות ומעניינות שנבחרו במיוחד בשבילכם.

מורידים את מחירי הביטוח עוד טיפה אם מציינים שיש לכם רכב שני במשפחה או רכב שנוסע מעט, בוחרים 3 הצעות בכל פעם ובסטי משווה אותן בשבילכם בקליק. שחור על גבי לבן רואים את אותם פרטים קטנים שעושים את כל ההבדל ומקבלים החלטה מהירה וחכמה. בוחרים בהצעת ביטוח מתאימה, מקיפה, משתלמת וטובה שתשרת אתכם נאמנה בשנה הקרובה.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here