הכשרות בטיחות – הדרך לשמור ולהציל חיים

0
875
הכשרות בטיחות – הדרך לשמור ולהציל חיים

שמירה על כללי בטיחות היא הדבר החשוב ביותר בכל מקום עבודה. על מנת אכן להבטיח זאת, חשוב מאוד לתת לעובדים את כל הכלים שיאפשרו להם לשמור על עצמם ולהציל חיים במקרה הצורך. למעשה, זוהי חובתו של המעסיק ליידע את העובדים לגבי כל המפגעים והסיכונים האפשריים במהלך עבודתם ולצייד אותם בכל הדרוש – ידע, ציוד ונהלי עבודה תקינים. הדרך להעניק לעובדים את כל הידע הנדרש בנושא היא באמצעות הכשרות בטיחות תקופתיות שמועברות על ידי המומחים לדבר. להלן כמה מסוגי ההכשרות הללו.

אישור לעבוד בגבהים

על פי החוק, כל עבודה שמבוצעת בגובה של מעל 2 מטרים נחשבת לעבודה בגובה ומחייבת היתר מיוחד. קל מאוד להיכלל תחת קטגוריה זו ולמעשה עובדי בניין, מתקיני מזגנים ושלל מקצועות אחרים, פועלים כולם בתנאים אלו. את ההיתר מקבלים לאחר מעבר של קורס עבודה בגובה שמלמד כיצד להימנע מתאונות באמצעות שמירה על נהלי עבודה תקינים ושימוש בציוד מגן אישי. עובדים אלו אף מחוייבים לעבור ריענון אחת לשנה על מנת לשמור על  תוקף ההיתר שניתן להם.

לשטח את העקומה בתחום הבנייה

תחום הבנייה עולה כמעט כל יום לכותרות בשל כמות הפצועים וההרוגים שהוא מייצר. בהתאם לזאת התחום נמצא בפיקוח מתמיד על ידי המדינה, שמצידה מחייבת כל מעסיק להעמיד לרשות עובדיו את כל האמצעים שיעזרו להם לשמור על חייהם בעת העבודה ולשלוח אותם להכשרות מתאימות. קורסי בטיחות בבניה מוודאים כי כל העובדים והמנהלים יהיו מצוידים ברישיון עבודה בגובה, יהיו מודעים לכל הנהלים החלים עליהם ומשרישים עמוק בתודעה את נושא הבטיחות בתחום רב סיכונים זה.

כל אחד יכול להציל חיים

אדם עובר התקף לב בעבודה, אחד אחר נחנק ממזון ששאף לריאותיו, ואחר, סובל מכוויות קשות בעקבות חשיפה לחומר מסוכן. כמו שניתן להבין, תחום הבטיחות בעבודה יכול להתבטא גם בתרחישים רבים נוספים שעלולים להיגרם לכל אחד מאיתנו או מעמיתנו. הדרכות עזרה ראשונה מעניקות לכל אדם את הידע והניסיון המינימאלי הנדרש על מנת לפעול נכונה בזמן אמת ולהעניק טיפול ראשוני מציל חיים עד להגעת הצוות הרפואי. כל הדרכה מותאמת לקבוצת עובדים מסוימת, בהתאם לעיסוקם ורמת הסיכון הבטיחותי בו הם פועלים. 

פז בטיחות – דואגים לכל עובד ועובדת

כבר 25 שנה שחברת פז בטיחות מתמחה בהעברת הכשרות בטיחות בעבודה בתחומים שונים ותשמח להעביר גם לכם ולעובדיכם את ההכשרה הכי מתאימה לאופי העיסוק שלכם. צרו עימנו קשר עוד היום במספר 04-8666499 והצטרפו לאינספור ארגונים בישראל שכבר עברו אצלנו הכשרות וקורסים בנושאי בטיחות ולא התאכזבו.  

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here